“حمایت در هر شکلی زیباست و نشانه سپاسگزاری و قدردانی از توان و قدرتی است که خداوند در درون انسان قرار داده است تا در جهت بهبود وضعیت همنوعان خود صرف کند.

 

“طرح پویش یک لحظه بودن” (نوروز ۹۵)

 

  در اسفند ماه سال ۱۳۹۴ جمعیت باوراقدام راه اندازی  پویشی با نام “یک لحظه بودن”  با شعار دستانم را به دستانت خواهم سپرد و دلم را به باورت… کرد. در این پویش جمعیت باور برای فرا رسیدن  نوروز ۱۳۹۵ برای شادی بهاری کودکان و خانواده هایشان اقدام به جمع آوری کمک های مردمی نمود، و مبلغ پایه برای این پویش ۰۰۰/۰۰۰/۳ تومان را در برا ی خرید نوروزی ۴۰ کودک در نظر گرفت. این پویش با استقبال بی نظیری مواجه شد و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۲۴ تومان جمع آوری گردید.

  پنج شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴، چهل کودک به همراه خانوادهاشون میهمان عزیزانى بودند که کمک کردند تا لبخند شوق بر لب این فرشته ها بنشیند. در این روز با یاری همباوران داوطلب در مرکز خرید ستارخان برای کودکان پوشاک سال نو به انتخاب خودشان خریداری گردید، سپس بچه ها به همراه خانواده هایشان ناهار را در رستوران بوف تیراژه میهمان همباوران و اعضای جمعیت باور بودند، و سپس جهت بازی به شهر بازی سرزمین عجایب رفتند. در پایان نیز ارزاق شب عید برای خانواده ها شامل برنج ، ماهی ، میوه ، آجیل و شیرینی تقدیم گردید.

   پس از پایان این پویش مبلغی در حدود ۰۰۰/۰۰۰/۸ تومان از کل مبلغ حدود ۰۰۰/۰۰۰/۲۴ تومان

 باقی ماند که در پویش بعدی با نام دهشاد هزینه گردید.

  • خلاصه ای از فعالیت های پویش یک لحظه بودن (نوروز ۹۵):

۱- خرید لباس و وسایل عیدی برای ۴۰ کودک

۲- هزینه تفریح و بازی کودکان در سرزمین عجایب مرکز خرید تیراژه

۳- نهار کودکان به همراه مادرانشان در رستوران بوف تیراژه

۴- بسته ارزاق شب عید شامل برنج، ماهی، میوه، آجیل و شیرینی


  • گزارش تصویری پویش یک لحظه بودن (نوروز ۹۵):

  

 

  • “روایت پویش دهشاد” (اردیبهشت ۹۵)

  قلعه دهشاد واقع در شهرستان شهریار می باشد. منطقه ای با ساکنین افغان که از کوچکترین امکانات بهداشتی و درمانی محروم می باشند. در اردیبهشت ۱۳۹۵ از طریق چندین همباور از وضعیت این منطقه محروم، آگاه گردید. و از آنجا مبلغی معادل ۰۰۰/۰۰۰/۸ تومان از پویش “یک لحظه بودن” باقی مانده بود، اعضای جمعیت باور برآن شدند که پویشی را با نام “دهشاد” و با شعار اینجا دهشاد است، اما از شادى خبرى نیست! را، راه اندازی کنند. همباوران همیشگی باور در شروع رویداد یک لحظه بودن با فرشته ها در دهشاد نیز، نیت ها و باورهایشان را یکی کردند.

 از آنجا که اهالی منطقه دهشاد از امکانات بهداشتی و درمانی محروم بودند همباوران تصمیم براین گرفتند که از لحاظ بهداشتی و درمانی خدماتی را به مردم این منطقه ارائه دهند.

روز پنجشنبه ۲۳/۰۲/۱۳۹۵ از ساعات اولیه صبح همباوران در منطقه دهشاد حضور به هم رساندند و به همراه خود کادر پزشکی شامل: پزشک عمومی، داخلی و زنان اقدام به پذیرش و ویزیت ساکنین منطقه دهشاد نمودند. برای کودکان این منطقه برنامه شاد، تفریحی و موزیکال در نظر گرفته شد و هدایای کوچکی برای شادی آنها همانند: اسباب بازی، لوازم التحریر و بادکنک خریداری گردید. به تمامی ساکنین منطقه بسته بهداشتی شامل: مواد شوینده و وسایل شخصی بهداشتی به تعداد اعضای خانواده اهدا گردید.

 پس از اتمام این مراسم خرید نسخه های درمانی این منطقه توسط جمعیت باور انجام گرفت.

  • خلاصه از فعالیت های این پویش :

 

۱- چک آپ تمامی افراد ساکن این منطقه توسط کادر پزشکی که شامل پزشک عمومی داخلی و زنان بودند.

۲- تهیه پکیج بهداشتی برای تمام خانواده ها.

۳- برنامه شاد از قبیل موسیقی زنده، نقاشی با آبرنگ، بازی های گروهی و بادکنک بازی.

۴- تهیه لوازم تحریر برای کودکان.

۵- تهیه داروهایی که کادر پزشکی برای هر فرد تجویز کرده بودند.

 

  • گزارش تصویری از پویش دهشاد:

 

بدون دیدگاه

گذاشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

‌‌‌جمعیت باور سازمان  مردم‌نهاد به شماره ثبت ۳۷۶۹۱

کلیه حقوق برای جمعیت باور محفوظ است.بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و درج لینک به صفحه مربوطه در سایت باور مجاز است

Creative Commons License This work by Bavar NGO is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License

Designed by: TiamPress Powered by WordPress

ورود به سیستم با حساب کاربری خود

اطلاعاتان را فراموش کرده اید؟